lo3 Olsztyn

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Osiągnięcia sportowe

O szkole > Osiągnięcia

Poznaj sylwetki naszych wybitnych sportowców

Gry zespołowe - dziewczęta:
•Piłka koszykowa:
Mistrzostwo województwa w latach 1984-1993.
Dziesięciokrotne wicemistrzostwo województwa w latach 1994-1999.
Brązowy medal w finałach Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży - 1987.
II miejsce w mistrzostwach Miasta Olsztyna - 2000.
II miejsce w mistrzostwach województwa Warmińsko - Mazurskiego - 2000/2001.
Mistrzostwo Olsztyna i województwa Warmińsko - Mazurskiego w roku 2003.
•Piłka siatkowa:
Mistrzostwo województwa w latach 1979, 1982, 1983, 1987.
Wicemistrzostwo województwa w latach 1980,1988.
•Piłka ręczna:
Mistrzostwo województwa w latach 1979, 1982, 1989.
Wicemistrzostwo województwa w latach 1969-70,1990.


Gry zespołowe - chłopcy:
•Piłka koszykowa:
Mistrzostwo województwa w latach 1984-1988(pięciokrotnie).
Wicemistrzostwo województwa w latach 1983,1989.
4 miejsce w Mistrzostwach Olsztyna i 4 miejsce w województwie Warmińsko - Mazurskim w roku 2002
Mistrzostwo Olsztyna i 4 miejsce w województwie Warmińsko - Mazurskim w roku 2003.
•Piłka siatkowa:
Mistrzostwo województwa w latach 1978, 1991, 1992.
Wicemistrzostwo województwa w latach 1990,1991, 1992.


Lekka atletyka- dziewczęta:
Mistrzostwo województwa w punktacji zespołowej w latach 1984, 1986-1989.
III miejsce w zawodach miejskich i rejonowych - sztafetowe biegi z okazji Święta Niepodległości - 2000.


Lekka atletyka- chłopcy:
Wicemistrzostwo województwa w punktacji zespołowej w latach 1984,1985.
Sukcesy indywidualne - wybitni sportowcy III LO (mistrzostwa świata, Europy, Polski, medaliści, reprezentanci Polski)


Bojery:
Michał Burczyński - mistrzostwa świata seniorów - brązowy medalista 1999, Mistrzostwa Europy Juniorów - 1998, 2000, mistrz Polski juniorów i wicemistrz Polski 2000.


Gimnastyka:
Wielokrotne mistrzynie Polski i reprezentantki Polski:
Ewa Kisiel, Joanna Zapolska, Anna Machel, Aleksandra Szczesiul, Karolina Chuć


Lekka atletyka:
Ewa Gierwatowska - mistrzyni Polski juniorów w biegach halowych na 300m.
Iwona Klimczuk - mistrzyni Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w biegu na 1500m (juniorzy).
Tomasz Majchrowicz - mistrz Polski juniorów w skoku w dal.
Dorota Czajkowska, Ilona Ostrowska - mistrzynie Polski juniorów w sztafecie 4x400m.


Badminton:
Marzena i Monika Lipińskie - mistrzynie Polski juniorów w latach 1992-94.
Jacek Niedźwiecki - mistrz Polski seniorów i juniorów w latach 1992-1994.
Paweł Kaczyński - mistrz Polski juniorów w latach 1994, 1995.


Piłka koszykowa:
Beata Krupska, Marzena Najmowicz - reprezentantki Polski juniorek i seniorek.
Maciej Zieliński - reprezentant Polski juniorów i seniorów.


Piłka siatkowa:
Mistrzowie Polski juniorów 1988, reprezentanci Polski juniorów:
Karol Bejger
Paweł Kuciński
Maciej Kowalczuk
Robert Gryczyński
Piotr Poskrobko
Robert Pieśniak
Arkadiusz Kawałek -
2000: 2 miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów
2001: 3 miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów


Sporty walki:
•Judo:
Marek Szpiglewski, Tomasz Żyło, Artur Wątły - medaliści mistrzostw Polski juniorów.
•Teakwondo I.T.F.:
Tomasz Idzikowski - mistrz świata juniorów indywidualnie i drużynowo - 1995,1996, mistrz Europy seniorów  indywidualnie i grupowo -1997, 1998, 1999, mistrz świata seniorów indywidualnie i drużynowo -1999r.
Dariusz Idzikowski - mistrz świata juniorów drużynowo - 1995,1996, mistrz Europy juniorów drużynowo - 1997, mistrz Europy seniorów - 1999, mistrz świata seniorów drużynowo 1999r.
Iwona Idzikowska -   mistrzyni Europy juniorek indywidualnie i drużynowo - 1997, wicemistrzyni  świata juniorek - 1998, mistrzyni Europy seniorek drużynowo - 1999r.
Olga Hornatkiewicz - mistrzyni Polski juniorek - 1999r.
•Teakwondo W.T.F.:
Adam Tankielun - mistrz Polski juniorów - 1994, 1995,
Paweł Gąsior  - brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów - 1998, 1999r.
Strzelectwo:
Małgorzata Jagiełło - mistrzyni Polski seniorów w strzelaniu z karabinka pneumatycznego - 1978r.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego